Wojtek Pazur
Wojtek Pazur

Wojtek Pazur mimo swojego młodego wieku zyskał dużą rozpoznawalność w międzynarodowym środowisku kizombowym dzięki swoim umiejętnościom. Zajął trzecie miejsce w "Kizomba Italia Cup 2015", a wideo które znajdziecie poniżej ma ponad milion odsłon na youtubie. Tańczy na nim z gwiazdą kizomby Sarą Lopez i sami przekonajcie się czego potrafił z nią dokonać w tańcu! :O
Jeśli też tak chcecie - zapraszamy na jego warsztaty, które poprowadzi ze zjawiskową tancerką Marysią Tomasiewicz :)

Wojtek ma 19 lat, pochodzi z Lublina i swoją przygodę z tańcem zaczął już w wieku lat 12 (!) od salsy i bachaty. Dwa lata później poznał zouka a także kizombę i od razu zakochał się w tym tańcu. Przez ostatnie 5 lat jeździł na warsztaty i festiwale, odkrywając również sembę i urban kiz.

Wielokrotnie miał okazję uczyć się od samych twórców stylu urban kiz takich jak Enah, Moun i Curtis, ważną rolę w jego ścieżce tanecznej odegrał też Albir Rojas i jego hasło „zawsze tańcz do muzyki” którym to Wojtek zawsze kieruje się podczas tańca. Możliwość szerokiej interpretacji muzyki daje możliwość wyrażenia siebie, poczucia wolności i to czyni ten taniec pięknym.

W 2015 roku wziął udział w ogólnowłoskim konkursie „Kizomba Italia Cup” w którym zajął trzecie miejsce.

Pod koniec 2016 roku zaczął współpracę z Marysia Tomasiewicz. Na swoim koncie mają warsztaty w kraju i za granicą, dotychczas mieli okazję odwiedzić m.in. Rygę, Kopenhagę, Wilno czy Poznań.
Wideo z Wojtek:
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...