Paulina Roos
Paulina Roos

Paulina podchodzi do życia z pasją. Łapie się wszystkiego, co sprawia jej radość, tak samo jak unika narzucanych, sztywnych norm. Wartości, które ceni najbardziej to wolność, przyjaźń i swoboda w wyrażaniu siebie. Dlaczego tańczy? Bo na parkiecie odkrywa swoją kobiecość, wyzbywa się trosk i  socjalizuje z ludźmi!

Jej cygańkie korzenie sprawiają, że nie potrafi usiedzieć w miejscu. Szybko swoją energię spożytkowała w akrobacjach gimnastyki artystycznej, którą trenowała przez 6 lat. Wieczne spędzanie czasu na oglądaniu teledysków oraz domowe tańce przed lustrem do utworów ulubionych wokalistek: Gwen Stefani i Diany King zaoowocowały swobodą taneczną. 

Salsą zaraziła się w Lizbonie w 2005 roku,  próbując swych sił w słynnym salsowym klubie Barrio Latino, z tamtejszymi wprawionymi lokalsami. Rok później ksztalciła się pod okiem Gosi Kulpy z krakowskiej formacji Salsasabrosa, a po przeprowadzce do Warszawy od razu trafiła do klimatycznej szkoły Salsa Libre. W 2007 roku przystąpiła do Formacji Salsa Show, po 2 latach odkryła powołanie do prowadzenia własnej grupy choreograficznej. Wielki wkład w jej rozwój miała 2-letnia współpraca z Arnym Martinem oraz Agnieszką Wójcikowską, z którą prowadziły wspólne projekty choreograficzne.

Prawdziwą radość sprawia jej pedagogika tańca. Odkrywa w niej potrzebę dzielenia się, inspiracji, uwagi na drugiego człowieka, ale też lekkości i zabawy. Projekt Lap Dance (taniec dla widza), który prowadzę od kilku lat, dedykowany jest kobietom. Na tych zajęciach odkrywamy swój sex-appeal. To ruch zmysłowy, ale i zadziorny. "Choreografie tworzę dla kobiet, które mają marzenia, są odważne albo ciekawe. Uczę lepszego kontaktu ze swoim ciałem, interpretacji ruchu do muzyki. Poruszamy wszystkie zmysły i budujemy pewność siebie!"

Paulina uczestniczyła w wielu międzynarodowych kongresach salsy w Polsce i za granicą. Mistrzynią jest dla niej Burju nie tylko ze względu na styl tańca, ale i osobowość oraz Magna Gopal – ekstaza wyrafinowania w subtelnym stylu!

Paulina pracuje w obszarze Marketingu i Public Relations, stąd tak precyzyjna dbałość o wizerunek w tańcu:) Charakter jej pracy zawodowej bardzo często polega na współpracy z artystami, różnorodnego fachu. Doświadczenie sceniczne sprawia, że doskonale rozumie potrzeby artystów, a dla niej samej stanowi drogę do wyrażania siebie. Uwielbia współpracę z ludźmi o niesztampowym podejściu, zachęca do kreatywności w tańcu. Jak nie tańczy to jeździ na snowboardzie, zgłębia tajniki psychologii w biznesie i podróżuje.Salsą zaraziła się w Lizbonie w 2005 roku,  próbując swych sił w słynnym salsowym klubie Barrio Latino, z tamtejszymi wprawionymi lokalsami. Rok później ksztalciła się pod okiem Gosi Kulpy z krakowskiej formacji Salsasabrosa, a po przeprowadzce do Warszawy od razu trafiła do klimatycznej szkoły Salsa Libre. W 2007 roku przystąpiła do Formacji Salsa Show, po 2 latach odkryła powołanie do prowadzenia własnej grupy choreograficznej. Wielki wkład w jej rozwój miała 2-letnia współpraca z Arnym Martinem oraz Agnieszką Wójcikowską, z którą prowadziły wspólne projekty choreograficzne.


Wideo z Paulina:
Paulina Roos - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...