Dominik Janowski
Dominik Janowski

Znany na kizombowej jako Cabo. Taniec jest dla niego czymś więcej, niż tylko nauką figur. W jego rodzinnym Kaliszu podczas naukitańca towarzyskiego odkrył, że zawiera on w sobie ogrom pozytywnych emocji. Uwielbiał wychodzić poza utarte schematy kładąc jednocześnie bardzo duży nacisk na musicality, co do tej pory jest jego charakterystyczną cechą w tańcu.

Początek 2011 roku to bardzo ważny okres w jego życiu, gdyż to właśnie wtedy odkrył, jaki rodzaj tańca kryje się pod słowem kizomba. Od pierwszych zajęć wiedział, że jest to taniec, którego poszukiwał i zaczął zgłębiać wiedzę na jego temat. Uczęszczał do wielu szkół uczących kizomby w stolicy, jednak przełomowe stało się zobaczenie kizomby w wykonaniu Kwendy Limy. Posiadający niezwykłą charyzmę tancerz z Republiki Zielonego Przylądka miał największy wpływ na kierunek rozwoju Dominika. Był pod tak wielkim wrażeniem umiejętności Kwendy, że postanowił indywidualnie podążyć w podobnym kierunku – w Polsce nie było możliwości ćwiczenia tego sposobu prowadzenia.

Podczas uczestnictwa w licznych międzynarodowych festiwalach poznał także inne techniki, które ukazały mu szerokie możliwości przekazywania intencji ruchu w kizombie. Obecnie jako instruktor przekazuje swoją bogatą wiedzę na ten temat. Twierdzi, że kluczem do sukcesu w kizombie jest równanie „1+1=1” i ono najlepiej oddaje jego zafascynowanie tym tańcem.
Wideo z Dominik:
Dominik Janowski - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...