Awet Asghedom
Awet Asghedom

Awet zaczął tańczyć już jako nastolatek. Pierwsze taneczne kroki stawiał w tańcu towarzyskim, ale trenował także inne techniki, takie jak hiphop/street dance. W 2010 zaczął tańczyć salsę i bachatę, a w 2014 roku został zaproszony do grupy pokazowej Salsa Sincera. W międzyczasie, w 2013 roku, odkrył kizombę.

Po jakimś czasie zajęcia w Holandii przestały mu wystarczać i zaczął podróżować po Europie, aby uczyć się od najlepszych. Międzynarodowe eventy i warsztaty doprowadziły go na poziom zaawansowany w kizombie, ale także spowodowały, że zafascynował się ewolucją tego tańca, co ostatecznie zaowocowało jego trwającym do dzisiaj romansem z Urban Kiz.

Awet uczył się pod okiem swoich największych urbanowych inspiracji - Enaha, Mouna i Curtisa. Ukończył również instruktorski kurs u Curtisa i Caroli. Na co dzień Awet prowadzi regularne zajęcia Urban Kiz w Amsterdamie, jednak nadal aktywnie uczestniczy w najważniejszych europejskich festiwalach i eventach. Jeździ na nie zarówno rekreacyjnie jak i jako nauczyciel, szerząc Urban Kiz i związaną z nim pasję po Europie. 
Wideo z Awet:
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...